Jak możesz pomóc ?

Przekaż swój 1 % podatku

KRS: 0000037904
cel szczegółowy: BYLICA TOMASZ BOLESŁAW

WPŁATY NA KONTO:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5 , 01-685 Warszawa

Bank Pekao S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
lub
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

tytułem: 7239 Bylica Tomasz Bolesław darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

PostHeaderIcon Moja historia…

Tomek urodził 16 maja 2001r. się z zaburzeniem rozwoju kręgosłupa i ośrodkowego układu nerwowego (przepuklina oponowo-rdzeniowa) oraz wodogłowiem wewnętrznym. Objęty jest stałą i systematyczną opieką rehabilitacyjną w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Zabrzu,  opieką lekarzy specjalistów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach oraz pod specjalistyczną kontrolą lekarza ortopedy w Szpitalu Rehabilitacyjno-Ortopedycznym w Busku-Zdroju.

Po dotychczasowych przeprowadzonych badaniach stwierdzono dysfunkcję pęcherza moczowego, co wiąże się ze stałym przyjmowaniem leków, noszeniem pampersów jak również  cewnikowaniem 6 razy na dobę.

Dzięki systematycznym i intensywnym ćwiczeniom od 9 października 2004r. Tomek porusza się z pomocą kul łokciowych, lecz aby zwolnić postępującą deformację stóp zmuszony jest nosić drogie i ciężkie specjalistyczne obuwie ortopedyczne z aparatem szynowo-opaskowym na podudzie. Oprócz tego by nogi trochę odpoczęły nosi lżejsze obuwie stabilizujące kostkę. Ponieważ Tomek pomimo swojej niepełnosprawności jest dzieckiem bardzo aktywnym ruchowo obuwie takie wytrzymują ok. 3 miesięcy.

16 czerwca 2011r. zaplanowano u Tomka operację ortopedyczną, która będzie miała na celu poprawę stanu koślawości obydwu stóp oraz wydłużeniu ścięgna Achillesa. Po operacji Tomek spędzi kilkanaście tygodni w gipsach, docelowo przewidywana jest forma sposobu poruszania się na  wózku inwalidzkim, a później wzmożona rehabilitacja i leczenie

Leczenie  i  rehabilitacja dziecka to proces, który stał się nadrzędnym celem nas rodziców.
W  chwili obecnej Tomek jest uczniem  III  klasy szkoły podstawowej.     Dobrze się uczy, ma marzenia  i pasje. Tomek bardzo lubi czytać książki. Zaczął interesować się geografią i historią i sportem. Od września 2010 roku  uczy się grać w szachy w szkolnej świetlicy i brał już udział w turnieju szachowym. Uczy się również  gry na fortepianie. . Jest bardzo uparty i ambitny i jeżeli tylko sam czuje ,że potrafi dąży do celu. Jest bardzo aktywny, chętnie uczestniczy w zajęciach wychowania fizycznego. Wykonuje ćwiczenia tak jak potrafi i jest z tego bardzo dumny.

 

Leave a Reply

Koncert Charytatywny…

„ARTYŚCI TOMKOWI…”

31 maja w bedzińskim Teatrze Dzieci Zagłebia odbył się koncert charytatywny „Artyści Tomkowi…”. Gwiazdą wieczoru był znany polski piosenkarz i kompozytor Zbigniew Wodecki, będziński zepół Kompilacja oraz piosenkarka Justyna Dyba.

W rolę konferansjera wcielił się znany aktor z wieloletnim doświadczeniem scenicznym Dariusz Niebudek

Podczas koncertu została przeprowadzona aukcja przedmiotów, z której dochód przeznaczony został na kosztowną rehabilitację Tomka. Atmosfera koncertu była niepowtarzalna, a artyści dali z siebie wszystko, grając nie tylko na wysokim poziomie, ale też i z sercem…

Aukcja !